Nowy członek Stowarzyszenia – GenArch

25 września 2020 roku do Stowarzyszenia Polscy Profesjonalni Genealodzy dołączyła Marta Czerwieniec właścicielka firmy genealogicznej GenArch.

Genealogia jest moją wielką pasją od ponad 10 lat. Od dawna skutecznie opracowuję historie mojej rodziny, której korzenie wywodzą się zarówno z Polski Centralnej, jak i z pod Krakowa, Rzeszowszczyzny, Podkarpacia, Wołynia i in. Niestety bywam czasem utrapieniem dla rodziny, sprowadzając spotkania rodzinne do wyciągania danych genealogicznych i starych historii rodzinnych 😉
Bardzo lubię pracować w archiwach i bibliotekach, grzebać w starych dokumentach, opracowywać i dokumentować historie rodzinne oraz czytać biografie.
Z wykształcenia jestem archeologiem, specjalizuję się w numizmatyce. Pracę magisterską napisałam o monetach wczesnośredniowiecznej Persji pt.: “Monety sasanidzkie na terenie basenu Morza Bałtyckiego” na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ten temat nadal mnie bardzo zajmuje i dzięki temu, miałam możliwość opisywania ponad 400 monet arabo-sasanidzkich ze wszystkich zbiorów muzealnych w Czechach dla Muzeum Kultur Orientalnych (Naprstkovo Muzeum) w Pradze.

Dodaj komentarz