Nasi członkowie na RootsTech 2024 w Salt Lake City

29 lutego 2024 roku rozpoczęło się największe wydarzenie genealogiczne na świecie – RootsTech 2024, które odbywa się w Salt Lake City. Jest to impreza, łącząca w sobie wielopoziomową konferencję oraz targi. Stacjonarnie uczestniczy w niej kilkanaście tysięcy osób, a dzięki transmisji online – miliony na całym świecie.

W tym roku dwoje członków Stowarzyszenie Polscy Profesjonalni Genealodzy dołożyło do tej genealogicznej budowli własne cegiełki, wcielając się w role prelegentów. Aleksandra Kacprzak podjęła się wprowadzenia słuchaczy i obserwatorów w świat podstawowych zagadnień związanych z polską genealogią. Z kolei wystąpienie Lucjan Cichocki dotyczyło spisów katastralnych w Galicji. Gratulujemy!

Zarząd Stowarzyszenia podczas imprezy reprezentuje Wiceprezes Michał Jan Marciniak, uczestniczący w tym wydarzeniu na specjalne zaproszenie wystosowane do Stowarzyszenia Polscy Profesjonalni Genealodzy przez FamilySearch. Michał jest jednym z dwóch oficjalnych przedstawicieli z Polski. Drugą osobą jest dr Paweł Pietrzyk, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.

Serdeczne podziękowania dla Gilles François z FamilySearch Europe za zaufanie, a także zaangażowanie i sprawne działania związane z logistyką.