O nas

Stowarzyszenie Polscy Profesjonalni Genealodzy zrzesza firmy genealogiczne, które prowadzą poszukiwania na obecnych oraz historycznych terenach Polski. Organizacja powstała na bazie wspólnych doświadczeń genealogów zawodowych, współpracujących ze sobą od dłuższego czasu. Jest ona odpowiedzią na potrzebę odnajdowania własnych korzeni na ziemiach związanych z Polską przez osoby, które poszukują profesjonalnej pomocyuczciwej oferty i fachowo świadczonej usługi.

Wszyscy członkowie w swojej codziennej działalności kierują się wysokimi standardami etycznymi oraz biznesowymi zawartymi w Kodeksie Etyki Profesjonalnego Genealoga. Jest to jedyna tego typu organizacja w Polsce. Stowarzyszenie dokłada starań, by jego członkowie stale podnosili swoje kompetencje w zakresie prowadzenia poszukiwań genealogicznych oraz mieli możliwość wymiany doświadczeń.

Stowarzyszenie Polscy Profesjonalni Genealodzy zostało powołane do życia w maju 2019 roku przez siedmiu zawodowych genealogów: Joannę Lubierską-Lewandowską, Aleksandrę Kacprzak, Grzegorza Biłosa, Lucjana Cichockiego, Alana Jakmana, Michała J. Marciniaka i Mariusza Michalaka.