Podpisaliśmy umowę na digitalizację archiwaliów w Archiwum DIecezjalnym w Tarnowie

Na bazie dotychczasowej współpracy między Stowarzyszenie Polscy Profesjonalni Genealodzy / Polish Professional Genealogists i Archiwum Diecezjalnym w Tarnowie wypracowano porozumienie o współpracy między Diecezją Tarnowską a Stowarzyszeniem Polscy Profesjonalni Genealodzy / Polish Professional Genealogists i Polskie Towarzystwo Genealogiczne, które właśnie zostało parafowane. Możemy więc oficjalnie ogłosić, że już w najbliższym czasie, w serwisach genealodzy.pl, zostanie udostępniona bardzo duża liczba źródeł o charakterze genealogicznym, które do tej pory były dostępne jedynie na miejscu w Archiwum Diecezjalnym lub w Centrach Historii Rodziny.

Niniejsze porozumienie jest dowodem na to, że uczciwa współpraca z instytucjami kościelnymi może przynosić efekty długo wyczekiwane przez całe środowisko genealogiczne. Przy okazji udowadniamy również, że kooperacja między organizacjami genealogicznymi, bez względu na ich charakter

(społeczny, czy też komercyjny), daje gwarancję zdecydowanie lepszych wyników niż działanie w pojedynkę.

Przed nami ogrom pracy związanej ze skanowaniem dotąd niezdigitalizowanych materiałów przechowywanych w Archiwum, a także opracowanie i dostosowanie go do wymogów publikacji, co pozwoli z kolei na indeksację.

Administratorzy Geneteka zajmujący się Małopolską z pewnością będą mieli mnóstwo pracy 🙂